Hep

Hepatita sau nu ?

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect

Mesaj Autor
Trimis: Sun Oct 12, 2014 12:28 pm Titlul subiectului: Hepatita sau nu ? Raspunde cu citat (quote) Buna ziua , In urma unor investigatii pentru a descoperi o alergie ( imi apare de aproape 3 ani si se manifesta prin aparitia unor pete si mancarimi , in difetite parti ale corpului , de cateva ori si in la buza care se umfla foarte tare ) am descoperit ca este posibil sa am hepatita , la analize aparand Anticorpi HBC ...POZITIV , am fost la un doctor care mia dat dat sa repet o serie de analize pentru a vedea daca este vorba de hepatita , analizele acum sunt in lucru ..o parte din ele fiind gata , va rog frumos sa ma lamuriti daca stiti sa cititi analizele :

1. Anti - HBc-IgM - INVESTIGATIE IN LUCRU
2. Ag Hbe -Ser - 0.26
3. Anti-Hbe - INVESTIGATIE IN LUCRU
4. Anti-HCV -Ser - 0.07
5. Antigen Hbs -Ser - 0.42
6. Anti-HBc -Ser -14.7
7. Anticorpi anti HBs -Ser >2000

Astept cu nerabdare parerile voastre . Cu respect !

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kenzoo
  • Data inscrierii: 12/Oct/2014

Trimis: Sun Oct 12, 2014 10:39 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Imi cer scuze .Am uitat sa trec valorile de referinta .
kenzoo

Trimis: Mon Oct 13, 2014 1:37 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Buna Kenzoo,

Din ce vad eu ai anticorpi HBs > 10 si antigen HBs negativ, ceea ce inseamna ca fie ai fost vaccinat cindva, fie ai contactat virusul si ai scapat de el, dezvoltind anticorpi.

Nu ai hepatita B si esti protejat de o eventuala infectie.

De asemenea nu ai hepatita C pentru ca ai anticorpi HCV negativi.

Doar vesti bune Smile.

Multa sanatate

ella
  • Data inscrierii: 08/May/2008

Trimis: Mon Oct 13, 2014 4:24 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Multumesc frumos pentru raspunsuri.Sa dea Dumnezeu sa aveti dreptate.
kenzoo

Trimis: Mon Oct 13, 2014 4:25 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Multumesc frumos pentru raspunsuri.Sa dea Dumnezeu sa aveti dreptate.
kenzoo

Trimis: Tue Oct 14, 2014 9:53 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Buna ziua , Azi au iesit si cele doua analize care erau inca in lucru :

1. Anti - HBc-IgM - <2.00 U/ml , Nonreactiv : < 10 U/ml; Reactiv : >= 10 U/ml

3. Anti-Hbe - 20.11 , <0.9: Negativ;0.9-1.1: Echivoc;> 1.1: Pozitiv.

Cu respect !

kenzoo

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect
Mergi direct la: