Hep

M-am vindecat de hepatita B

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect

Mesaj Autor
Trimis: Tue May 17, 2016 12:36 pm Titlul subiectului: M-am vindecat de hepatita B Raspunde cu citat (quote) Acum un an dupa o relatie sexuala neprotejata am inceput sa am semne de boala hepatica (lipsa poftei de mincare, dureri musculare si articulare foarte mari, modificarea culorii urinei, ingalbenirea albului ochilor).
Mi-am facut analizele si a reiesit ca am contactat virusul hepatic B.
Fiind un adept al tratamentelor naturiste am initiat imediat un tratament conceput de mine dupa studii riguroase facute pe internet.

Pe scurt:
1. am inceput sa iau zilnic PASTURA (este considerata ca are actiune comuna cu a interferonului) de 3 ori pe zi cite o lingurita cu o jumatate de ora inainte de masa.
Pastura deasemenea reface foarte rapid tesuturile distruse ale ficatului.

2. zilnic inainte de masa luam si SILIMARINA protector hepatic natural, extras din seminte de armurariu.

3. in plus fata de toate acestea pentru a creste rapid si mult imunitatea corpului ca acesta sa poata sa lupte cu virusul hepatic si sa il distruga, imi faceam zilnic o cana de suc proaspat stors din o sfecla rosie, un mar si un morcov amestecata cu putina miere si un virf de lingurita de scortisoara.
Beam acest suc imediat ce il obtineam din masina de stors fructe si legume tot dimineata pe stomacul gol.
Abia la o jumatate de ora dupa tot acest ritual ma asezam si mincam de dimineata.

4. stiind ca boala este rezultatul unor greseli facute ca suflet pe acest pamint, mi-am revizuit trecutul, mi-am cerut SINCER iertare permanent de la Dumnezeu pentru greselile facute cu voie sau fara de voie, cu stiinta sau fara de stiinta, am cautat sa corectez erorile facute in viata de zi cu zi si mi-am revizuit comportamentul asa incit in permanenta caut sa fiu ONEST IN ORICE SITUATIE MA AFLU !

Am urmat acest tratament pentru trup dar si pentru suflet timp de un an de zile fara sa ma mai duc la medic iar dupa un an, refacindu-mi analizele acestea au iesit perfecte inclusiv valorile transaminazelor TGO SI TGP in momentul de fata fiind perfect sanatos.

Am incercat sa va redau foarte pe scurt experienta mea pentru ca sunt sigur ca daca luati din pripa acest virus al hepatitei B si urmati tratamentul de mai sus (atentie si la suflet-corectati pe cit puteti orice eroare, impacati-va cu voi insiva si cu cei din jur) veti avea rezultatele dorite.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cornel
  • Data inscrierii: 17/May/2016

Trimis: Wed Jun 29, 2016 11:16 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Felicitari si multumim pentru recomandari. Si eu am citit intr-o carte de ajutorul pe care-l ofera pastura in regenerarea hepatica, dar mai scria acolo ca propolisul are un efect antiviral.
Se spune ca in 90% din cazuri, se scapa in mod natural de virusul asta, probabil esti printre cei fericiti. Ti-ai facut si viremia sa vezi ca ai scapat definitv?

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cc
  • Data inscrierii: 09/Nov/2014

Trimis: Wed Jun 29, 2016 12:23 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Sau probabil esti printre cei 95% care scapa de virus.pt ca esti adult si ai sistemul imunitar strong.
Bafta!

MariusRF
  • Data inscrierii: 21/Jun/2015

Trimis: Mon Dec 12, 2016 3:36 am Titlul subiectului: Pastura Raspunde cu citat (quote) Buna ziua,
O recomandare, va rog. de unde as putea cumpara pastura de calitate, pentru ca am citit pe net ca poate fi falsa (polen+miere)? Multumesc!

elena63
  • Data inscrierii: 12/Dec/2016

Trimis: Mon Dec 12, 2016 6:24 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Cel mai sigur iei de la un apicultor. Daca nu, de la apicola. Daca nu ai asa ceva, uita-te dupa producator, daca scrie Tremot. O data ce ai prins gustul puternic nu cred ca o sa te pacalesti cu altceva.
cc
  • Data inscrierii: 09/Nov/2014

Trimis: Thu Feb 02, 2017 7:24 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Felicitari!
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Holcan Maria
  • Data inscrierii: 29/Dec/2016

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect
Mergi direct la: