Hep

PEGASYS - Interferon Pegylat Alfa-2A

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatoare

Mesaj Autor
Trimis: Sat Apr 16, 2016 12:41 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Sal.
Si eu o sa incep tratamentul cu ETV 0 5mg. Astept sa imi iasa rez la analize.acum 2 sapt aveam alt 38 ast 29.bilirubina totala 1.2 si AFP 1.66 (> 7. ).
Am facut si viremia si aghbs cantitativ. Astept rezultatele. Trebuia sa incep de la 1 aprilie dar aman cu 3 sapt sa am o perioada sa.mi pot lua pastilele de la farmacie.
Succes

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusRF
  • Data inscrierii: 21/Jun/2015

Trimis: Mon Apr 18, 2016 10:52 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Salut,

Astazi am obtinut decizia de continuare a tratamentului cu Entecavir si am definitivat dosarul pentru CAS.
Pana la sfarsitul saptamanii il depun, dupa care urmeaza asteptarea pentru aprobare.

Am Entecavir aprobat pana in luna mai inclusiv, sper ca noul dosar sa se aprobe pana atunci. Nu vreau sa am intreruperi in tratament.

Sanatate!

Guster

guster
  • Data inscrierii: 04/Apr/2015

Trimis: Fri May 27, 2016 4:52 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Salut,

Am primit decizia de continuare a tratamentului cu Entecavir.

Cu aceasta ocazie am repetat si analizele care arata asa:
Hemoleucograma normala
TGO 29 (maxim 34)
TGP 53 (maxim 55)

Vesti bune, sper s-o tin tot asa!☺

Cu drag si sanatate,
Guster

guster

Trimis: Wed Jun 29, 2016 11:21 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) keep a stiff upper lip. N-ai scapat inca de pastile?

cc
  • Data inscrierii: 09/Nov/2014

Trimis: Thu Jul 28, 2016 8:56 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Sal.cum mai esti? Ai mai facut analize ceva?
MariusRF

Trimis: Fri Jul 29, 2016 11:44 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Salutare!

N-am mai facut analize, ma gandeam sa ma duc saptamana asta. Nu am gasit timp. Incerc saptamana viitoare sa fac macar o hemoleucograma si transaminazele.

Eu sunt ok, ma simt bine, tratamentul cu Entecavir este ca si cum n-ar fi, adica n-am niciun efect advers. Singurul incovenient e ca tb sa car pastila dupa mine in fiecare zi + reteta la inceputul lunii.

N-am mai intrat de ceva vreme, muncesc de-mi sar capacele.

Voi ce mai faceti? Cum sunteti?

Guster

guster

Trimis: Sat Jul 30, 2016 6:23 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Si eu am inceput tratamentul de 3 luni. Am facut primele analize sapt asta, hemoleucograma normala, doar la urina a iesit urobilinogenul 1 mg/ml, bilirubina directa 0.43 , maxim 0.2 si bilirubina totala 1.24, maxim 1.20. ALT a scazut la 26 de la 43. AST la 21. Nici eu nu simt vreun efect secundar. Bafta
MariusRF

Trimis: Wed Oct 12, 2016 9:23 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Salut,

Analizele de 6 luni arata asa:
- hemoleucograma normala
- TGO 32 (max 34)
- TGP 45 (max 55)
- viremie 3975 copii/ml vs. 140.000 copii/ml acum 6 luni

Una peste alta, Entecavirul isi face treaba; transaminazele s-au normalizat si viremia a scazut cu inca 2 logaritmi zecimali.

Zilele astea alerg dupa referatul de prelungire a tratatmentului.
Eu ma simt bine, am mai pus cateva kilograme si continui sa sper la seroconversia S.

Sanatate la toata lumea!

Guster

guster

Trimis: Fri Oct 14, 2016 11:34 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) bine asa! mai ai inca putin si ajungi la zero. Tu n-ai avut carente de vitamina D pe parcursul bolii? Very Happy

cc
  • Data inscrierii: 09/Nov/2014

Trimis: Thu Oct 20, 2016 11:30 am Titlul subiectului: Re: PEGASYS - Interferon Pegylat Alfa-2A Raspunde cu citat (quote) Bună. Am eu nevoie de puțin ajutor. Am următoarele analize.
Anti hbe pozitiv
Ag hbe pozitiv
Anti hd negativ
Anti hcv negativ
Anti hbc igm pozitiv
Viremie 273 milioane
Gpt 773 acum e în scădere
Încă încerc sa îmi dau seama dacă e hepatita b acuta sau cronica.Mulțumesc.

mihaela1980
  • Data inscrierii: 20/Oct/2016

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatoare
Mergi direct la: