Hep

Probleme farmacie

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect

Mesaj Autor
Trimis: Thu Mar 31, 2016 11:32 am Titlul subiectului: Probleme farmacie Raspunde cu citat (quote) Salut

stiu ca n-am mai trecut de mult pe aici dar am o mare problema.
La sfarsitul lui octombrie anul trecut am primit aprobare pentru Pegasys. Medicul meu de familie fiind in concediu am primit reteta si inceput tratamentul in primele zile de noiembrie. Luna asta am fost si am luat injectiile pe ultimile 2 luni de la farmacie. Acum 2 zile m-au sunat de la farmacie ca cica nu este bine, ca eu aveam decizie pana in martie si ca sa le duc decizia pe urmatoarele 6 luni (care ar trebui sa fie vina) sau injectiile pe o luna. Ma intreb si eu aia cu aprobare pe 31 decembrie cum naiba isi iau reteta in aceasi zi ?
N-am mai patit pana acum asa ceva si nu stiu cum sa procedez. Raman eu paguba de o luna, asta e dar as vrea sa stiu si eu cine a gresit ca sa stiu la cine urlu pentru aia 3800 de RON. Eu ca nu n-am sunat medicul de familie in concediu, aia de la casa ca sunt dobitoci ca nu stiu sa numere ca eu iau tratament pe 6 luni sau pe aia de la farmacie ca nu stiu cum se aplica normele ? Am tot cautat si nu am gasit pe nicaieri care este procedura prin care farmaciile isi iau banii pe retete.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bodanel
  • Data inscrierii: 01/Mar/2009

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect
Mergi direct la: