Hep

Semnificatie Anticorpi Hbc pozitiv

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect

Mesaj Autor
Trimis: Fri Jan 22, 2016 12:37 pm Titlul subiectului: Semnificatie Anticorpi Hbc pozitiv Raspunde cu citat (quote) Buna ziua,

am facut urmatoarele analize, am fost diagnosticata cu Hepatita cronica B, dar as dori sa stiu care este semnificatia urmtorilor markeri:
Ag Hbs....pozitiv
Anticorpi Hbc...pozitiv
Anticorpi anti Hbc Igm...negativ
Anticorpi anti Hbs...<3mUI/ml (imunizare este peste 10)

Imi este clar ca antigenul de suprafata indica prezenta virusului, dar daca am deja creeati anticorpi pentru antigenul Hbc, asta cum se poate interpreta?
Pentru al treilea antigen nu am analiza de anticorpi, adica Ag Hbs.

De asemenea stie cineva prin ce metode se poate stimula producerea de interferon natural si cum se poate masura asta?

Merci

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Fabiana
  • Data inscrierii: 21/Jan/2016

Trimis: Sat Feb 25, 2017 8:29 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) e normal sa ai anticorpi hbc pozitivi , acestia apar in momentul in care infectia cu aghbs e prezenta in corp.
arodoet26
  • Data inscrierii: 25/Feb/2017

Trimis: Mon Feb 27, 2017 3:19 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Unele guri spun ca ajuta pastura de la albine si propolisul(nu tinctura, ca are alcool). Ajuta in lupta cu virusul sa ai un nivel normal de vitamina d, deci ar fi bine sa verifici asta si sa suplimentezi daca e cazul. Cum sistemul imunitar depinde de ce mananci si de starea sufleteasca, e bine sa mananci echilibrat si sa te menajezi de anumite probleme.
cc
  • Data inscrierii: 09/Nov/2014

Trimis: Mon Jun 26, 2017 5:24 am Titlul subiectului: Re: Semnificatie Anticorpi Hbc pozitiv Raspunde cu citat (quote)
Fabiana a scris:
Buna ziua,

am facut urmatoarele analize, am fost diagnosticata cu Hepatita cronica B, dar as dori sa stiu care este semnificatia urmtorilor markeri:
Ag Hbs....pozitiv
Anticorpi Hbc...pozitiv
Anticorpi anti Hbc Igm...negativ
Anticorpi anti Hbs...<3mUI/ml (imunizare este peste 10)

Imi este clar ca antigenul de suprafata indica prezenta virusului, dar daca am deja creeati anticorpi pentru antigenul Hbc, asta cum se poate interpreta?
Pentru al treilea antigen nu am analiza de anticorpi, adica Ag Hbs.

De asemenea stie cineva prin ce metode se poate stimula producerea de interferon natural si cum se poate masura asta?

Merci

http://www.despreboli.ro/hepatologie-bucuresti/2009/antigenul-hbs-3021/

Alexe
  • Data inscrierii: 26/Jun/2017

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect
Mergi direct la: