Hep

virusul hepatitei b inactiv

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect

Mesaj Autor
Trimis: Sun Apr 11, 2010 11:48 am Titlul subiectului: virusul hepatitei b inactiv Raspunde cu citat (quote) daca cineva are virusul hepatitei b(inactiv) cam care e probabilitatea sa se transmita la ceilalti; cat de precauti ar trebui sa fim si daca am facut vaccin anti hepatita b mai trebuie sa ma tem de infectare( adica e sg 100% sau e doar o masura de precautie care totusi nu-mi garanteaza imunitatea?)
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
paduroiul
  • Data inscrierii: 04/Apr/2010

Trimis: Mon Apr 12, 2010 11:28 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) In mod normal, dupa vaccinare, esti imun la hepatita B. Trebuie sa repeti anticorpii Hbs o data la 5-10 ani, sa vezi daca valoarea acestora iti mai confera protectie. Vaccinul e eficient si cate 30 de ani. Dar pentru linistea ta sufleteasca...

La terminarea dozelor de vaccin, pentru a te linisti, poti sa-ti dozezi anticorpii, pentru a te asigura ca esti protejat.

Nu exista cifre care sa-ti spuna care e probabilitatea de transmitere de la o persoana cu virus inactiv la una sanatoasa. Sunt cazuri de casnicii de zeci de ani, in care doar un partener este infectat, precum sunt si cazuri in care hepatita s-a transmis mai usor. Recomandat este sa te vaccinezi.

Multa sanatate.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cla
  • Data inscrierii: 27/Jun/2008

Trimis: Thu Sep 29, 2011 5:52 am Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote) Cum ne putem feri de acest virus?

Caderea parului tratament

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
blonduradu
  • Data inscrierii: 29/Sep/2011

Trimis: Wed Dec 23, 2020 8:41 pm Titlul subiectului: piese ford motorcraft Raspunde cu citat (quote) good work.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
VioletDiego
  • Data inscrierii: 15/Dec/2020

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   

Creaza un subiect nou Raspunde la subiect
Mergi direct la: